Havaalanı PAT Sahaları Yapım, Onarım ve Korumaları

Hava Limanı Beton Kaplama Yapımı
Hava Limanı Beton Kaplama Yapımı
Emprenye Yapılmış PAT Sahaları
Emprenye Yapılmış PAT Sahaları
Hava Limanı Pist Onarımları
Hava Limanı Pist Onarımları
Soğuk Derz Dolgu Uygulaması
Soğuk Derz Dolgu Uygulaması
Derz Dolgu Detayı
Derz Dolgu Detayı
Kablo Kanal Dolgusu
Kablo Kanal Dolgusu
Led Armatürlerin Montajı
Led Armatürlerin Montajı
Asfalt Sahalar Çatlak Onarımları
Asfalt Sahalar Çatlak Onarımları

ONARKO, pist, apron, taxirut (PAT sahaları) gibi rijit ve esnek kaplamalı sahaların yapım, onarım işlerinde uluslararası standartlara ve kodlara uygun mühendislik ve yüklenici hizmetleri vermektedir.

Yapım projelerini beton miks tasarımından kürlenmeye kadar her aşamada büyük bir titizlikle gerçekleştiren ONARKO; etkili onarımlarını da özel yüzey hazırlık ve uygulama donanımıyla yapmaktadır.

Havaalanı PAT sahaları ve beton yolların derz dolgularının doğru ve tam yapılmış olması, bu yapıların zaman içindeki dayanım performanslarını çok yakından ilgilendirmektedir. ONARKO; özel makine ve malzemeler ile 5000 metre /gün kapasitede hatasız derz dolgu uygulamaları yapabilmektedir.

Esnek kaplamalı sahalarda sık görülen çatlakların onarımları için özel elastomerik malzemelerle pratik ve kalıcı onarım çözümleri sunan ONARKO, bu tür sahaların efektif servis ömrünü en az 5-7 sene arası uzatabilmektedir.

Asfalt ve beton kaplama sahaların; soyulma, kavlama, donma/çözünme, aşınma ve bu çözücülere karşı dayanımları ONARKO’nun “In-Surface Sealer” uygulamalarıyla artırılabilmektedir. Bu işlemler, PAT sahalarında FOD “yabancı madde hasarı” riskini azaltırken, hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatabilmektedir.

Beton ve Asfalt yüzeylerde sürüş güvenliği ve konforunu artıran özellikle “Grinding” ve “Grooving” tekniklerinde uzman Almanya’da yerleşik OAT Otto Alte-Teigler GmbH (www.oat.de)  şirketi ile işbirliği içinde bu tekniklerin Türkiye’deki projelerde uygulanabilmesinin yolu ONARKO tarafından açılmıştır. 

ONARKO; beton PAT sahalarının bakımında gerek duyulan olan ano değişimlerinde çok kısa sürede trafiğe açılmaya izin veren özel beton temini ve uygulaması konusunda, Almanya’da yerleşik PAGEL Spezial-Beton GmbH & Co. Kg firması’nın Türkiye temsilcisidir ( www.pagel.com)